top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLudmila Francová

KAŽDODENNÍ KONTROLA HMOTNOSTI

Začínáte svůj den tím, že jedna z prvních věcí je STOUPNU SI NA VÁHU? NEDĚLEJTE TO! Proč?

Když bude Vaše hmotnost zase o kousek menší, nálada samozřejmě okamžitě stoupá. Zvyšuje to

motivaci a chuť pokračovat. Co se ale s Vaší náladou děje, pokud se ručička posune opačným směrem? Nálada a chuť pokračovat je okamžitě na bodě mrazu, dohání Vás myšlenky, jestli to vůbec má smysl. A to všechno je úplně zbytečné.

Na Vaši MOMENTÁLNÍ hmotnost má totiž vliv velké množství faktorů. Jedním z nich je denní doba, kdy se vážíme. Během dne je naše hmotnost schopna nastoupat až o 2 kg. U žen hraje velkou roli jejich menstruační cyklus. V období menstruace se doporučuje vůbec se nevážit.

Nejdůležitějším faktorem je to, že samotná hmotnost je pouhé číslo. Absolutně nevystihuje, jak se mění Váš poměr složení těla. V těle může přibývat svalová hmota, měníme pitný režim, takže se může měnit i její poměr v těle a samozřejmě by měla ubývat tuková část Vašeho těla. Vaše domácí běžná váha Vám však předá pouze konečný součet. A neštěstí může být na světě, protože okamžitě nastupuje stres a výčitky z toho, že moje tělo nehubne!?! Přitom tomu tak ve většině případů vůbec není.

Abyste měly adekvátní výsledky, museli byste se odvážit na speciální váze, například BIOempirické váze InBody . Ideální interval vážení je jednou týdně ve stejnou dobu. Je to jeden ze způsobů, jak zjistit, jestli je můj redukční režim správně nastaven, v horším případě Vám aktuální nevyhovuje a musíme ho upravit. Pokud nemáte možnost se zajít převážit na takovouto váhu, doporučuji používat běžný krejčovský metr. Obvody Vašeho těla Vám dají lepší obrázek o tom, jestli se Vaše tělo mění nebo ne.

Mnohdy velmi těžko vysvětluji ženám po 40tce, že jejich váhu z dob puberty a raného mládí nedoporučuji. A že jí pravděpodobně ani nedosáhneme. Tělo se v přibývajícím věkem mění a tzv. ideální váha není vždy tím správným faktorem na to, kolik bychom měli skutečně redukovat.

Ze zkušenosti z poradny vím, že lidé, kteří přestanou denně řešit plus mínus pár deka, mají lepší výsledky, jak ti, co se denně pozorují. Protože abyste správně redukovali, musíte být v pohodě.

Vždy mějte na paměti to, že zbytečný STRES hubnutí může úplně ZASTAVIT!


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page