top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLudmila Francová

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI HUBNUTÍ

Snažíte se udělat něco se svojí nadváhou a výsledky nejsou takové, jaké jste očekávali? Jste přesvědčeni, že dodržujete vše a přesto se kila ani nehnou? Možná děláte nějakou chybu, kterou si ani neuvědomujete. Připravila jsem pro vás ty nejčastější chyby a překážky, se kterými jsem se potkala u svých klientů.

Alkohol

Věděli jste, že alkohol je na tom s kaloriemi podobně jako tuk? Proto v období, kdy chcete redukovat svá kila, NENÍ VHODNÉ pití alkoholu vůbec. Proč? Alkoholické nápoje obsahují velké množství kalorií, nemají však žádnou výživovou hodnotu, jedná se o tzv. PRÁZDNÉ KALORIE. Alkohol dokáže hubnutí zastavit na minimálně tři dny. Naše tělo se totiž po vypití alkoholu nejdříve soustředí na jeho spálení a na spalování tuků mu nezbývají kapacity.

Vážení každý den

Začínáte svůj den tím, že jedna z prvních věcí je STOUPNU SI na váhu? NEDĚLEJTE TO! Proč? Když bude Vaše hmotnost zase o kousek menší, nálada samozřejmě okamžitě stoupá. Zvyšuje to motivaci a chuť pokračovat. Co se ale s Vaší náladou děje, pokud se ručička posune opačným směrem? Nálada a chuť pokračovat je okamžitě na bodě mrazu, dohání Vás myšlenky, jestli to vůbec má smysl. A to všechno je úplně zbytečné. Doporučuji se vážit 1x týdně ve stejnou denní dobu.

Sport vs. hubnutí

Zejména v tomto případě platí VŠEHO S MÍROU!!! Ze začátku dietního programu nedoporučuji žádnou sportovní aktivitu. Vzhledem k tomu, že výrazně snižujeme kalorický i sacharidový příjem, nemůžeme si zvýšenou fyzickou námahu dovolit. Mohli bychom tělo dostat až do kolapsu. Proč? V průběhu sportovní aktivity bereme energii z glukózy a glykogenu, kdy v počátku dietního programu je hladina cukru v krvi natolik nízká, že tělo začne vstřebávat energii rovnou z tukových zásob. Na sport nám tedy nezbývá dostatek energie. Ke všemu je tělo přetíženo nadbytečnými kily a zbytečně zatěžujeme klouby. Fyzická aktivita je ale pro člověka nezbytná, ale až ve fázi částečného odbouraní nadbytečných kilogramů. V počátku dietního programu nám úplně postačí dlouhé procházky.

Nemoc a léky

Jak moc Vás ovlivní užívání některých léků při vaší snaze zhubnout? U některých druhů léků, bohužel, významně. Zejména pokud se bavíme o antidepresivech, lécích na štítnou žlázu, cukrovku, vysoký krevní tlak, léky na oplodnění, lepší spánek, diuretika nebo samotné léky na snížení hmotnosti. Ke všemu si velmi málo lidí uvědomuje, že množství léků souvisí také s AKTUÁLNÍ hmotností člověka, tudíž v průběhu dietního programu je nutné toto množství léků konzultovat s LÉKAŘEM a jejich dávky upravovat.

Lymfatický systém

Právě špatná funkce lymfatického systému může mít výrazný vliv na naší nadváze a následně i na tom, jak se nám budou přebytečná kila odbourávat. Nejdůležitější funkcí lymfatického systému je imunitní a také drenážně transportní funkce, má ale také funkci regenerační a ČISTÍCÍ. Pokud lymfa správně nefunguje, zplodiny metabolismu se ukládají do mezibuněčných prostor, dochází k hromadění lymfy a odpadních látek v podkoží. Důsledkem jsou OTOKY a CELULITIDA. Pro správnou funkci lymfatického systému je nejdůležitější správný pitný režim.

Hubnutí ve spánku

Je to vůbec možné? Pokud nám v těle správně fungují hormonální pochody, tak ano! V noci se také do hry zapojí RŮSTOVÝ hormon, který zahájí veškeré opravné procesy v těle. A na toto všechno je potřeba dostatek energie, v ideálním případě se začnou spalovat tukové zásoby. Ideálním jídlem k večeři jsou tedy potraviny bohaté na bílkoviny a bez sacharidů. Pokud chcete hubnutí ve spánku ještě podpořit, ideální je např. večerní procházka. Večerní pohyb totiž podporuje vylučování růstového hormonu. Ideální doba spánku je pak 7 až 8 hodin denně, nejlépe od 23 hodiny dále.

Vyšší věk

Čím starší jste, tím je váš metabolismus pomalejší. Tím větší sklony k ukládání tuku vaše tělo má. V tomto období je velice důležité začít měnit svůj jídelníček. Je nutné zařadit vyšší poměr bílkovin a zařadit sporty, při kterých se cíleně buduje svalová hmota.

Nevhodné potraviny

Ne všechny potraviny, které jsou vhodné pro jiné dietní programy, můžeme konzumovat v NUPO dietě. Mohou nám buď úplně zablokovat nástup procesu hubnutí nebo už probíhají stav zrušit. Jsou to nejenom potraviny, který mají vyšší obsah sacharidů, ale také potraviny, který mají vysoký obsah vitamínu C. Při přechodu na běžnou stravu se konzumuje zejména zelená a bílá zelenina v kombinaci s bílým masem. Pokud si nejste úplně jistí, které potraviny vhodné jsou a které vůbec, poraďte se na naší infolince.

Problém může být samozřejmě ale i úplně jinde. Pokud tedy jsi tedy nejste něčím jisti, naše pracovnice jsou připraveny odpovídat na vaše dotazy na chytu našich webových stránek.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page