top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLudmila Francová

SUCHÝ ÚNOR… MÓDNÍ POSTOJ NEBO HO SVÉMU TĚLU MÁM DOPŘÁT?

Alkohol na denním pořádku určitě není v pořádku. I když právě v naší zemi patří alkohol prakticky ke každé naší životní situaci.

Co s naším tělem alkohol ale dělá?

I přesto, že alkohol poskytuje tělu velké množství kalorií, nemá vlastně žádnou výživovou hodnotu. Jedná se o tzv. prázdné kalorie. A proč po alkohol přibíráme? Alkohol se nám v játrech mění na acetát, který oxiduje na oxid uhličitý a vodu. Skutečným důvodem přibírání však není samotný alkohol a jeho přeměna na tuky, ale zpomalení a potlačení metabolismu tuků. Alkohol v krvi tento proces oddaluje, jelikož tělo se zabývá odbouráváním alkoholu. Největším problémem je hodně alkoholu kombinovaného s velkým množství nezdravých jídel. Čím více pijeme, tím více ztrácíme zábrany a přepadají nás chutě.

Příliš velké množství alkoholu ničí i mozkové buňky. Pokud si člověk dopřává alkohol pravidelně a ve větším množství, může si způsobit závažné zdravotní problémy. Nejvíce trpí játra, střeva a srdce. Výzkumy potvrzují vliv alkoholu na vznik rakoviny slinivky, střev a žaludku. Ve spojení s kouřením se riziko onemocnění výrazně zvyšuje. Alkohol přispívá ke snížení imunity, zhoršuje schopnost erekce, poškozuje spermie, ohrožuje činnost vaječníků. Zvyšuje tvorbu žaludečních kyselin, což může vést k zánětům v celé trávící soustavě. Výrazně také ovlivňuje regulaci vody v těle, při pití alkoholu naše tělo vyloučí 4x více tekutin než byl náš skutečný příjem. Neblahý vliv má i na zpravování všech potřebných živin, vitamínů a minerálních látek. Má také výrazný vliv na lidskou psychiku, devastuje mozek, způsobuje změny v chování. Alkohol tělo zbavuje všech potřebných živin.

Výrazný zdravotní přínos při konzumaci alkoholu mají probiotika. Neochrání vás sice před ranní kocovinou, ale jejich pravidelné užívání ochrání právě naše játra. Pomůžou vrátit do střev potřebné laktobacily a bifidobakterie. Takže když skleničku, vždy raději se silnými probiotiky😊.

A co mi přinese právě #SUCHEJUNOR ?

Jako první efekt se vám zlepší kvalita vašeho spánku. Začnou nám mizet otoky těla, způsobené zadržovanou vodou, tak výrazný problém právě u lidí pravidelně požívajících alkohol. Nebudete trpět bolestí hlavy, kterou způsobuje dehydratace. Tělo má více energie a jste méně unaveni. Poděkují nám i naše játra, snižují se v nich hodnoty jaterních enzymů. Zmizí také bolesti žaludku a pálení žáhy.

A v neposlední řadě tuto změnu poznáme právě i na naší hmotnosti. Bez alkoholu totiž začneme přirozeně hubnout.

Tak co, jdete také do výzvy Suchý únor? Držím vám palce 😊.

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page