top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraLudmila Francová

ZÁZRAK JMÉNEM KONJAK

Konjac neboli zmijovec indický, nazýván také dáblův jazyk nebo hadí dlaň, je hlízovitá rostlina původem z Číny. V současné době je hojně pěstován ve všech východních zemích, a to zejména kvůli svému širokému užití jak v čínské medicíně, a to hlavně při detoxikaci a léčení nádorů a popálenin, tak zejména v doplňcích potravy určených k redukci hmotnosti.


Sušená hlíza konjaku obsahuje asi 40% glukomannanové gumy. Glukomannan je ve vodě rozpustná vláknina s vysokou schopností bobtnat, která ovlivňuje vstřebávání cholesterolu a zpětné vstřebávání žlučových kyselin. Tím je nápomocná při snížení hladiny krevních cukrů a následného vývoje aterosklerózy, infarktů, mozkových příhod a cukrovky. Gelovitá hmota, která se z glukomannanu vytvoří v žaludku, obaluje ostatní přijatou potravu a zpomaluje její rozklad trávicími enzymy. Je tedy vhodným doplňkem při všech redukčních programech, protože navozuje pocit sytosti při minimální kalorické zátěži. Ve střevech pak glukomannan působí projímadlo a prebiotikum, napomáhá růstu bakterií ve střevech. Změkšuje také střevní náplň, je tedy výborným pomocníkem pro lidi, kteří mají problémy s hemoroidy a závažným onemocněním trávícího ústrojí. Je také výbornou prevencí proti rakovině tlustého střeva.


K dostání je v různých formách, a to například mouka, prášek, kapsle, bezlepkové těstoviny nebo i houbička v kosmetice.

Glukomannan najdete i v našem výrobku on firmy NUPO Fill My Tummy, kde je v kombinaci ještě s extraktem z rakytníku a chromem. Rakytník má vysoký obsah vitamínu C, tím výrazně posiluje náš imunitní systém. Chrom podporuje vstřebávání cukru z krve. V nabídce na studiu máme i konjakové přílohy a to ve formě nudlí nebo rýže.

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page